Високоефективний фунгіцид на основі триазолів для зернових та технічних культур.

Діюча речовина   флутріафол, 250 г/л
Препаративна форма   концентрат суспензії
Хімічна група    похідні триазолів
Клас токсичності   ІІІ клас (малотоксичний)
Упаковка   пластикові каністри об’ємом 5 літрів

Флутер КС — фунгіцид для ефективного захисту зернових колосових культур та цукрового буряку від комплексу найбільш шкодочинних хвороб. Застосовується для знищення спороношення фітопатогенних грибів, обмежує ураження рослин та сприяє їх оздоровленню.

Властивості

 • Не фітотоксичний.
 • Чудове співвідношення: ціна - якість.
 • Швидке проникнення в рослину та переміщення по тканинах.
 • Довготривалий захист, що переноситься на новоутворені органи.

Спектр дії

Пшениця: борошниста роса (Erisiphe graminis), септоріоз листя (Septoria tritici), септоріоз колоса (Septoria nodorum), бура іржа листя (Puccinia triticina), фузаріоз колоса, фузаріозна коренева гниль (Fusarium spp.), кореневі гнилі: звичайна (Bipolaris sorokiniana), церкоспорильозна (Cercosporella herpotrichoides), офіобольозна коренева (Ophiobolus graminis).

Ячмінь: борошниста роса (Erisiphe graminis), септоріоз (Septoria hordei), сітчаста плямистість (Drechslera teres), смугаста плямистість (Drechslera graminea), фузаріоз колоса, фузаріозна коренева гниль (Fusarium spp.), звичайна коренева гниль (Bipolaris sorokiniana), ринхоспоріоз (Rhynchosporium graminicola).

Цукрові буряки: церкоспороз (Cercospora beticola), борошниста роса (Erisiphe communis).

Механізм дії

Флутер КС — універсальний системно-контактний фунгіцид захисної, лікувальним та антиспороутворюючим ефектом. Крім системної та контактної дії у препарату є ще фумігаційна дія (випаровуючись з рослини формує фумігаційну хмару, яка накриває всю рослину).

Діюча речовина Флутер КС (флутріафол) швидко абсорбується листовою поверхнею і переміщується тканинами рослин знизу вверх, захищаючи ті ділянки рослин, на які не потрапив робочий розчин. Препарат інгібує процеси біосинтезу поживних речовин шкідливих грибів, що призводить до руйнування клітинних мембран збудників хвороб та зупинки їх розвитку, пригнічуючи проростання гіф фітопатогенну. 

Перебуваючи у рослині тривалий час (6-8 тижнів і більше, в залежності від погодних умов та активності патогенів) Флутер КС проникає і до нових пагонів, які з’явилися після обробки, таким чином, забезпечує їх захист від хвороб. 

Особливості застосування

Флутер КС застосовується в період вегетації при появі перших ознак захворювання.

На зернових культурах обробку доцільно проводити на початку виходу в трубку рослини або після появи прапорцевого листка. Визначальну роль грає захист двох верхніх листків, від яких залежить наливання зерна, тому дуже важливо попередити розвиток захворювань захисно-профілактичною обробкою

На цукрових буряках – при появі перших ознак захворювань (початок змикання рослин у рядках) чи у міру потреби. 

Повторно обробку на культурах проводять з інтервалом 2-4 тижні за умов високого рівня зараженості рослин хворобами 

При зараженні бурою іржею зернових злакових культур необхідно відразу вносити фунгіцид (на перших етапах розвитку хвороби) до зараження 1 % листкової поверхні. 

Для запобігання виникнення резистентності препарат рекомендується використовувати в бакових сумішах з фунгіцидами іншого механізму дії.

Загальні рекомендації

 • Для досягнення високої ефективності в боротьбі з хворобами, захисно-профілактичну обробку рослин слід проводити якомога раніше, ще до появи перших ознак захворювання або відразу після появи перших симптомів захворювань;
 • обробку доцільно проводити при температурі повітря в межах +12…+24°С при оптимальній вологості повітря;
 • обприскування проводити вранці або ввечері, при швидкості вітру, що не перевищує 5 м/с;
 • випадання опадів менш, ніж за одну годину після обробки, зменшує ефективність препарату;
 • норма робочого розчину – 250-300 л/га;
 • робочий розчин необхідно використати впродовж кількох годин після приготування. 

Рекомендації щодо застосування

Культура Шкідливі об’єкти Норми витрати препарату,
л/га
Строк обробки Максимальна кратність обробок
Пшениця озима та яра Борошниста роса, септоріоз, бура іржа, фузаріоз, кореневі гнилі 0,5 Обприскування культури в період вегетації 2
Ячмінь ярий Борошниста роса, септоріоз, плямистості, кореневі гнилі 0,5 2
Цукровий буряк Борошниста роса, церкоспороз 0,5 2

Сумісність

Фунгіцид Флутер КС сумісний з більшістю препаратів, окрім лужних. Однак, у кожному конкретному випадку перед приготуванням бакової суміші слід провести пробне випробування на сумісність.

Бакова суміш з рідкими азотними добривами сприяє підвищенню ефективності дії препарату, але необхідно остерігатися підвищених температур, щоб уникнути опіків і подальшого пошкодження рослин. 

Особливості препарату

 • Надійний захист від зовнішньої і внутрішньої інфекції;
 • широкий спектр дії;
 • швидкий викорінюючий ефект;
 • володіє системною, контактною та фумігаційною захисною дією;
 • один з наймобільніших препаратів з групи триазолів;
 • гнучкий у застосуванні (незалежно від фази розвитку культури);
 • стійкий до змивання дощем вже через годину після обприскування.

Застереження

Забороняється використання вегетативної маси ячменю та пшениці для годівлі сільськогосподарських тварин впродовж 7-10 тижнів після внесення препарату.