​ 

 

Високоефективний ґрунтовий гербіцид для боротьби з дводольними та злаковими бур’янами.

Діюча речовина  ацетохлор, 900 г/л
Препаративна форма концентрат емульсії
Хімічна група хлорацетаніліди
Клас токсичності ІІІ клас (малотоксичний)

Ацет-топ КЕ — селективний гербіцид широкого спектру дії, який знищує бур’яни до їх появи на поверхні ґрунту. Запобігає конкуренції бур’янів з молодими рослинами соняшнику та кукурудзи, які на початкових етапах росту і розвитку особливо чутливі до спільного проростання.

Препаративна форма

Гербіцид Ацет-топ КЕ виготовляється у вигляді концентрату емульсії. При розбавленні водою препарат утворює стійку емульсію, що тривалий час не розшаровується.

Діюча речовина

Діюча речовина гербіциду Ацет-топ КЕ (ацетохлор) належить до хлорацетанілідів, які впливають на ембріональну стадію процесів росту рослин.

Для препарату характерна помірна леткість, яка зростає з підвищенням температури (вище 25°С); помірна розчинність у воді; висока стабільність до ультрафіолетового випромінювання.

Механізм дії

Після внесення гербіциду Ацет-топ КЕ в ґрунт, він залишається у верхньому шарі і проникає у бур’яни через їх проростки та коріння. Механізм дії полягає у гальмуванні клітинного поділу через порушення в них білкового обміну. Припиняється транспорт амінокислот і ауксинів в колеоптилі, осмотичний тиск знижується, і зародок гине. Сходи бур’янів, при проходженні через верхні шари ґрунту, також поглинають ацетохлор і гинуть до появи їх на поверхні.

В рослини однорічних злакових бур’янів діюча речовина, як правило, потрапляє через верхівку, а у рослини однорічних дводольних – гербіцид надходить через первинні корені.

Симптоми та тривалість дії

Вплив препарату на бур’яни незворотний. Характерні симптоми: скручування листя, зупинка росту і утворення воску на листках.

При дотриманні технології внесення, препарат залишається активним у верхньому шарі ґрунту та забезпечує відсутність бур’янів впродовж 12-14 тижнів.

Норми витрати та способи внесення

Гербіцид Ацет-топ КЕ застосовують в полях де вирощують кукурудзу та соняшник з нормою витрат 1,5 – 3,0 кг/га та вносять польовим обприскувачем в залежності від ситуації до посіву, під час посіву та після посіву культури але до появи сходів. Норми витрати гербіциду Ацет-топ КЕ залежать від забур’яненості полів, видового складу бурянів, а також в значній мірі від типу ґрунтів. Ґрунти з високим вмістом гумусу і глини частково знижують ефективність дії препарату. На малогумусних, легких за механічним складом ґрунтах (піщаних) препарат рекомендується застосовувати у мінімальних нормах, на суглинистих і ґрунтах з високим вмістом гумусу (більше 3 %) – у максимальних нормах.

Активність гербіциду Ацет-топ КЕ прямо залежить від наявності вологи в ґрунті. Оптимальними умовами є випадання опадів або зрошування після внесення (10-20 мм). Якщо ґрунт вологий, то заробка в ґрунт не проводиться. Якщо ґрунт сухий (посушлива весна), необхідно провести заробку механічним способом (легкими боронами) на глибину 2-4 см.

Ґрунт має бути достатньо теплим і дрібногрудкуватим, не повинен мати великих твердих грудок, які збільшують площу поглинання і зменшують ефективність препарату.

Найкращий спосіб застосування відразу ж після висіву культури, під боронування.

Без заробки гербіцид Ацет-топ КЕ вноситься при великій кількості пожнивних решток і достовірності випадання опадів. 

Отже, для досягнення максимальної ефективності гербіциду Ацет-топ КЕ головними умовами є:

 1.  Наявність ґрунтової вологи;
 2.  Дрібногрудкувата структура ґрунту;
 3.  Рівномірний розподіл робочого розчину в шарі ґрунту 0 - 5 см.

Загальні рекомендації:

 • Обприскування ґрунту проводиться до висівання, під час висівання, після висівання але до появи сходів культури.
 • Перед обробкою ґрунт повинен бути якісно підготовлений.
 • Рекомендований об’єм робочого розчину – 200 - 400 л/га.
 • Робочий розчин препарату необхідно використати впродовж 24 годин з моменту приготування.
 • Обприскування бажано здійснювати не менш ніж за 6 години до дощу.

Гербіцид Ацет-топ КЕ не впливає на наступні посівні культури у сівозміні, оскільки ацетохлор розкладається в ґрунті впродовж вегетаційного періоду.

Рекомендації щодо застосування

Культура Шкідливі об’єкти Норми витрати препарату,
л/га
Строк обробки Максимальна кількість обробок
Кукурудза Однорічні злакові та двосім’ядольні, а також проростки багаторічних бур’янів з насіння 1,5 - 3,0 Обприскування ґрунту до висівання, під час висівання, після висівання, але до появи сходів культури 1
Соняшник

Сумісність

Гербіцид Ацет-топ КЕ можна змішувати з будь-якими рідкими добривами та пестицидами, але в будь якому разі необхідно проводити пробне змішування.

Особливості препарату

 • Підтримує чистоту поля від бур’янів з самого початку вегетації, що дуже важливо для кукурудзи та соняшнику, враховуючи особливості їх розвитку;
 • забезпечує ефективне знищення бур’янів і отримання значного збільшення врожаю культурних рослин (за рахунок відсутності конкуренції);
 • застосування препарату дозволяє зменшити кількість механічних обробітків ґрунту, що, у свою чергу, зберігає вологу і структуру родючого шару ґрунту;
 • застосування Ацет-топ КЕ виключає проведення міжрядних обробітків ґрунту в посівах кукурудзи;
 • можливість застосування в бакових сумішах, для розширення спектра дії;
 • малотоксичний для ссавців, птахів та риб;
 • довготривала дія.

Спектр дії

Однорічні злакові бур'яни
Мишій сизий Setaria glanca 
Мишій зелений Setaria viridis 
Пальчатка криваво-червона Digitaria sangularis 
Пальчатка криваво-спиняюча Digitaria ischaemum 
Просо куряче, плоскуха Echinochloa crus-galli

 

Однорічні дводольні бур'яни
Амброзія полинолиста Ambrosia ssp
Галiнсога дрібноквіткова Galinsoga parvifl ora 
Гірчак, види Poligonum ssp.
Грицики звичайні Capsella bursa pastoris 
Дурман звичайний Datura stramonium 
Зірочник середній Stellaria media 
Жабрій звичайний Galeopsis tetrahit
Лобода біла Chenopodium album 
Паслін чорний Solanum nigrum 
Портулак городній Portulaca oleracea 
Редька дика Raphanus raphanistrum 
Ромашка, види Metricaria ssp.
Щириця, види Amarantus ssp.