Післясходовий селективний гербіцид на посівах цукрових буряків.

Діюча речовина трифлусульфурон-метил, 500 г/кг
Препаративна форма водорозчинні гранули
Хімічна група похідні сульфонілсечовини
Клас токсичності класифікація ВООЗ – ІІІ клас (малотоксичний)

Трібутан ВГ — післясходовий гербіцид широкого спектру дії для контролю широколистяних бур’янів на посівах цукрових буряків.

Властивості препарату Трібутан ВГ

 • Діє на точку росту бурянів.
 • Широке вікно застосування – посіви цукрових буряків можна обробляти від проростання (70-90% сходів) до змикання рослин міжряддях.
 • Не утворює резистентних форм.

Препаративна форма

Гербіцид Трібутан ВГ пропонується у вигляді сучасної препаративної форми – водорозчинних гранул. Препарат чудово розчиняється у воді, з ним безпечно працювати, а також зручно транспортувати і зберігати. Гербіцид застосовується з поверхнево-активною речовиною Адютант- Л.

Діюча речовина

Основою гербіциду Трібутан ВГ є трифлусульфурон-метил, єдина речовина з класу сульфонілсечовин, що застосовується на цукрових буряках і може бути основною програмою для захисту посівів. Сульфонілочевини - унікальний клас пестицидів, який за сукупністю гербіцидних і екотоксикологічних властивостей, багатоплановості їх практичного використання випереджає інші класи хімічних засобів захисту рослин.

На відміну від більшості препаратів, для яких обов’язковим є внесення при температурі не нижче +10ºС, коли розпочинається активність сокоруху у рослин, препарат на основі сульфонілсечовини менш залежний від температури.

Механізм дії

Трібутан ВГ – має системну дію, після його застосування діюча речовина швидко поглинається переважно листками та коренями бур’янів. Переміщуючись по рослині, попадає у точки росту, в результаті чого уповільнює поділ клітин, зупиняє ріст.

Об’єктом дії діючої речовини гербіциду Трібутан ВГ (трифлусульфурон-метил) є фермент ацетолактатсинтази (АЛС), що каталізує одну із ступенів біосинтезу незамінних амінокислот валіну, лейцину і ізолейцину. Істотним фактором є відсутність ферменту АЛС у теплокровних, що пояснює безпеку препарату для тварин та людей.

Швидкість дії препарату та симптоми

Ефект від дії гербіциду

Трібутан ВГ помітний не відразу після застосування. Візуально, рослина впродовж 7-8 днів лишається зеленою, хоча її ріст вже зупинився. Надалі у бур’янів з’являється антоціанове забарвлення, пізніше – хлороз і некроз. Гинуть рослини через 10-15 днів.

Гербіцид Трібутан ВГ також має ґрунтову активність, у період підвищеної вологості ґрунту здатний впродовж 1-2 тижнів пригнічувати проростки бур’янів.

Загальні рекомендації

 • Головним фактором, що визначає час обприскування є фаза розвитку бур’янів;
 • максимальний ефект препарату досягається коли бур’яни знаходяться у фазі сім’ядолі до 2 листків (коренева система ще не встигла сформуватися і рослина є більш вразливою для впливу хімічних речовин);
 • фаза розвитку цукрових буряків – поява сходів (70-90 %) до змикання рослин у рядку;
 • оптимальна температура для обприскування +15…+25°С;
 • вологість повітря значно сприяє ефективнішій дії препарату;
 • обприскування бажано здійснювати не менш ніж за 2 години до дощу;
 • Трібутан ВГ не рекомендується проводити обприскування коли рослини знаходяться в стресовому стані (посуха, заморозки, ураження шкідниками);
 • обробіток проводити в ранкові або вечірні години, при швидкості вітру 4-5 м/с;
 • норма робочої рідини 200-300 л/га;
 • рівномірне обприскування та повне покриття бур’яну є суттєвими факторами, які впливають на активність гербіциду.

Враховуючи, що бур’яни проростають не одночасно, а хвилеподібно, рекомендується дворазова обробка посівів гербіцидом Трібутан ВГ. Перше обприскування проводиться, коли бур’яни перебувають у фазі сім’ядоль (перша «хвиля»), а друге – по новій хвилі бур’янів (через 7-15 днів).

Завдяки швидкому розкладанню в ґрунті не існує ніяких обмежень для посіву інших культур восени або наступної весни. Але у випадку необхідності пересіву можна висівати лише цукрові та кормові буряки впродовж 4-х місяців та кукурудзу через 3 тижні після внесення гербіциду.

Деякі види, такі як гірчиця польова (Sinapis arvensis) і падалиця соняшнику (Helianthus annuus), чутливі до препарату в стадії до 6 листків.

Сумісність з іншими препаратами

Гербіцид Трібутан ВГ сумісний з більшістю гербіцидів, що використовуються на буряках проти бур’янів. При цьому норми витрат їх у бакових сумішах скорочуються на 20-30%. На полях, засмічених амброзією та осотами, препарат можна застосовувати у суміші з клопіралідом (Трілон ВГ), а при засміченні злаковими бур’янами препарат дозволяється використовувати в комплексі з клетодимом (Бостон КЕ). При кожному сумісному застосуванні слід проводити попереднє змішування.

Незалежно від того, застосовується даний гербіцид окремо або в поєднанні з іншими, до нього необхідно додавати поверхнево-активну речовину

Рекомендації щодо застосування

Культура Норма витрати, г/га Шкідливі об’єкти Спосіб і час внесення Кратність обробок
Буряки цукрові 30 + ПАР «Ад´ютант-Л» (200 мл/га) Однорічні дводольні бур’яни Обприскування сходів культури (від появи сім’ядолей до фази 2 листків у бур’янів) 2

Особливості препарату

 • Ефективне знищення ряду проблемних бур’янів;
 • низька токсичність для теплокровних;
 • невибагливий до температури повітря;
 • високоселективний до цукрового буряку, що дозволяє розпочати об- робку в ранні строки;
 • відсутність післядії в сівозміні (жодних обмежень у виборі наступної культури в сівозміні);
 • відмінний партнер для бакових сумішей;
 • препарат легко дозується та зберігається;
 • не фітотоксичний.

Застереження

Не рекомендується застосовувати Трібутан ВГ до сходів цукрових буряків.