Високоефективний інсектицид системно - контактної дії.

Діюча речовина   імідаклоприд, 700г/кг
Препаративна форма   водорозчинні гранули
Хімічна група   неонікотиноїди (хлорнікотиніли)
Класифікація ВООЗ:   ІІІ клас (малотоксичний)
Упаковка   0,5 кг

Діміпрід ВГ — високоефективний, малотоксичний, системно-контактний, з тривалим періодом захисту інсектицид для боротьби із широким спектром сисних та листогризучих шкідників з тривалим періодом захисту овочевих культур та садів. 

Препаративна форма

Діміпрід ВГ пропонується у вигляді сучасної високотехнологічної препаративної форми – водорозчинних гранул з високою концентрацією діючої речовини. Дана форма препарату дозволяє скоротити його витрати майже вдвічі і забезпечує не тільки найефективніше, але й найбезпечніше його використання.

Механізм дії

Механізм дії ґрунтується на блокуванні у комах передачі нервово імпульсу. Імідаклоприд блокує постсинаптичні нікотинілові рецептори і перериває фізіологічну іннервацію нервів, що призводить до ураження нервової системи і викликає параліч та загибель комахи. 

Інсектицид проникає в усі частини рослини через листя, стебла і корені, що забезпечує тривалий захист рослини від шкідників.

Препарат не має вираженої резистентності в порівнянні з карбаматами, піретроїдами і фософрорганічсними інсектицидами.

Особливості дії інсектициду Діміпрід ВГ

Після обприскувань рослин інсектицидом Діміпрід ВГ діюча речовина проникає в усі частини через листя, стебла і корені і по судинній системі переноситься акропетально. Дія інсектициду проявляється безпосередньо після контакту комахи-шкідника з обробленою рослиною через покривні тканини – контактна дія або шляхом поїдання ними оброблених рослин рослин (включаючи висмоктування рослинного соку сисними шкідниками) — кишкова системна дія. Така дія препарату забезпечує високу ефективність та швидкість дії. Загибель шкідників настає впродовж декількох годин з моменту обробки. Ефект спостерігається через 3-5 днів після обробки. Термін захисної дії — 14- 30 днів. За рахунок швидкого та глибокого проникнення в рослину, досягається висока стійкість до змивання дощем та висока біологічна ефективність, що не залежить від температури та дії сонячного випромінювання.

Антистресовий ефект

Завдяки наявності в препараті імідаклоприду, який трансформується в рослині в природний антидепресант — хлорникотинілову кислоту, оброблені рослини отримують певний додатковий антистресовий захист. При цьому рослина стає стійкішою до біотичних і абіотичних факторів навколишнього середовища (жара, холод, засуха, засолення, перезволоження), відбувається кращий ріст вегетативних органів та підсилення процесу фотосинтезу

Загальні рекомендації

 • Обприскування рослин доцільно починати за чисельності шкідників, що перевищує економічний поріг шкідливості (залежно від виду фітофага).
 • Препарат необхідно наносити рівномірно на листову поверхню рослини застосовуючи добре відрегульоване обладнання.
 • Об’єм робочого розчину має бути достатнім для повного покриття всієї листової поверхні культури (200-400 л/га на посівах польових культур, 800-1000 л/га в саду).
 • Робочий розчин необхідно використати протягом кількох годин після приготування.
 • Обробіток краще проводити в ранкові або вечірні години при температурі, що не перевищує +25°С та швидкості вітру 2-3 м/с.
 • Не застосовувати менше ніж за годину до випадання опадів.
 • Не використовувати при екстремальних погодних умовах, коли комахи знаходяться в стресовому стані.

Сумісність

Діміпрід ВГ можна застосовувати в бакових сумішах з більшістю пестицидів, окрім тих, що містять лужну реакцію. В кожному конкретному випадку при використанні бакової суміші бажано пересвідчитися у фізико-хімічній сумісності компонентів та її фітотоксичності до культури. Не рекомендується робити бакові суміші з препаратами, які містять мідь.

Зручність використання препарату полягає у тому, що:

 • Висока концентрація діючої речовини у препараті дає можливість заощадити витрати на транспортування, зберігання, утилізацію упаковки тощо.
 • Гранульована препаративна форма зменшує ризик від розбризкування та розливання, що робить препарат безпечнішим для довкілля та персоналу.
 • Особливості препаративної форми забезпечують чудову розчинність гранул у воді під час приготування робочої суміші.
 • За рахунок менших рекомендованих норм внесення, зменшується пестицидне навантаження на гектар оброблюваної площі.

Рекомендації щодо застосування

Культура Шкідливі об’єкти Норми витрати препарату, кг/га Строк обробки Строк останньої обробки в днях до збирання врожаю Максимальна кількість обробок
Картопля Колорадський жук 0,045 - 0,050 Обприскування в період вегетації 20 днів 1
Томати Колорадський жук 0,045 - 0,050 20 днів 1
Яблуні Яблунева плодожерка, попелиці, каліфорнійська щитівка 0,070 30 днів 1

Особливості препарату

 • відмінний захист;
 • прояв стимулюючої дії на рослину (антистрес);
 • швидка початкова активність з моменту обробки;
 • широкий спектр контролю шкідників, в тому числі і з тими, що мають прихований спосіб життя (трипси, цикадки та інші);
 • термостабільність – біологічна ефективність застосування препарату не залежить від температурних умов (активний при високих температурах та сильному сонячному випромінюванні);
 • відсутність резистентності у шкідників завдяки новому механізму дії;
 • тривалий період захисної дії (до 30 днів);
 • зручний для користувачів (низька норма витрати препарату);
 • термін внесення необмежений (у будь-який період вегетації);
 • надійно захищає молоді пагони та листя, які відростають вже після обробки завдяки сильно вираженій системній дії;
 • малотоксичний для теплокровних і безпечний для навколишнього середовища;
 • при відносно низьких нормах застосування стримує чисельність комах впродовж тривалого періоду (достатньо однієї одробки за сезон).