Високоефективний інсектицид для боротьби з широким спектром шкідників.

Діюча речовина  ацетаміприд, 200 г/л + лямбда-цигалотрин, 150 г/л
Препаративна форма  концентрат суспензії
Хімічна група   неонікотиноїди, піретроїди
Клас токсичності   ІІІ клас (малотоксичний)

Еспада КС — універсальний системно-контактний, двокомпонентний, з тривалим періодом захисту інсектицид. Застосовується на зернових, овочевих культурах та садах проти представників родини твердокрилих, рівнокрилих, лускокрилих, напівтвердокрилих та трипсів. 

Властивості

 • Поєднання контактної та системної дії
 • Надзвичайно швидка та довготривала дія на шкідників
 • Знищення фітофагів з прихованим способом життя
 • Антирезистентний

Механізм дії

Еспада КС — інсектицид, який містить в своєму складі поєднання двох діючих речовин з різних хімічних класів: ацетаміприд - неонікотиноїди (системна дія) та лямбда-цигалотрин - піретроїди (контактно-кишкова дія).

Механізм дії ацетаміприду проявляється в порушенні центральної нервової системи комах. Викликає у комах надмірне збудження нервових клітин і тим самим порушує нормальну провідність нервового імпульсу, у фітофагів розвиваються конвульсії і параліч, що призводить до їх загибелі. 

Механізм дії лямбда-цигалотрину полягає у відкритті та неможливості закриття натрій-кальцієвих каналів у нервовій системі шкідника. Цим порушується звичайний рух іонів натрію та кальцію, що також призводить до порушення функцій нервової системи, загального паралічу та швидкої загибелі.

Особливості дії інсектициду Еспада КС

Після обприскування інсектицидом Еспада КС шкідники гинуть як від безпосереднього контакту (контактна дія), так і після поїдання оброблених рослин (кишкова системна дія). Завдяки системній дії ацетаміприду відбувається тривалий період захисту та знищення фітофагів, що живуть приховано. Здатність діючої речовини пересуватися судинами рослин акропетально, забезпечує захист новоутворених частин рослин. Лямбда-цигалотрин діє миттєву (стопефект), що є особливо важливим за високої чисельності імаго шкідників. Залежно від виду комах препарат проявляє токсичну дію на яйця, личинки та дорослу форму.

Після застосування препарату блокування нервового імпульсу між клітинами у комах відбувається вже через годину (2-3 год.). Захист від багатьох видів шкідників забезпечується впродовж 14–21 днів (в залежності від погодних умов, строків застосування і виду шкідника).

За використання інсектициду Еспада КС в рекомендованих нормах, препарат не виявляє негативного впливу на рослин і не проявляє фітотоксичності.

Особливості застосування

Обприскування посівів інсектицидом Еспада КС доцільно починати за чисельності шкідників, що перевищує економічний поріг шкодочинності (залежно від виду фітофага). Також важливою умовою є застосування на рослинах, що знаходяться в активному рості.

За початкового заселення полів зернових та овочевих культур цикадками, попелицями та злаковими мухами обробки необхідно проводити у крайових смугах, за масового заселення — суцільно.

Загальні рекомендації

 • Обробіток краще проводити в ранкові або вечірні години при температурі, що не перевищує +25°С та швидкості вітру 2-3 м/с.
 • Об’єм робочого розчину має бути достатнім для повного покриття всієї листової поверхні культури (200-400 л/га на посівах польових культур, 800-1000 л/га в саду).
 • Препарат необхідно наносити рівномірно на листову поверхню рослини застосовуючи добре відрегульоване обладнання.
 • Робочий розчин необхідно використати протягом кількох годин після приготування.
 • Не використовувати при екстремальних погодних умовах, коли комахи знаходяться в стресовому стані. 

Стійкість до зовнішніх факторів довкілля

 • Інсектицид Еспада КС є ефективним як в жарку, так і в прохолодну погоду. Проявляє стійкість до змивання дощем вже через 1 годину після обприскування.
 • Препарат Еспада КС відрізняється високою стабільністю до дії сонячно- го випромінювання.

Сумісність

Інсектицид Еспада КС сумісний з багатьма пестицидами, окрім тих, що мають лужну реакцію. Однак, при кожному сумісному застосуванні слід проводити попереднє змішування.

Рекомендації щодо застосування

Культура Шкідливі об’єкти  Норми витрати препарату, кг/га Строк обробки Максимальна кількість обробок
Яблуня Яблунева плодожерка, листовійки, мінуючи молі, зелена яблунева попелиця, щитівки 0,2 - 0,4 Обприскування в період вегетації культури 2
Ріпак озимий Хрестоцвіті блішки, попелиці, ріпаковий клоп, стебловий, капустяний та ріпаковий насіннєві приховано хоботники, стручковий комарик, ріпаковий квіткоїд, білани 0,20 - 0,25 2
Пшениця озима Трипси, п’явиця, попелиці, клоп шкідлива черепашка 0,20 - 0,25 2
Ячмінь ярий Злакові мухи, злакові попелиці, п’явиці, трипси, хлібний пильщик 0,20 - 0,25 2
Картопля Колорадський жук, попелиці 0,20 - 0,25 2
Кукурудза Кукурудзяний стебловий метелик, бавовникова та ін. листогризучі совки 0,20 - 0,25 2
Томати Колорадський жук, попелиці 0,20 - 0,25 2

Основні переваги

 • Надійно контролює широкий спектр листогризучих та сисних фітофагів;
 • ефективний на всіх життєвих стадіях розвитку шкідників – яйце, личинка, імаго;
 • висока стійкість до опадів та фотостабільність забезпечують більш тривалий захист навіть за несприятливих умов
 • результат дії препарату помітний уже за годину після обприскування;
 • подовжена знищувальна дія (до 3-х тижнів) на дорослих комах, личинок та яйця;
 • ідеальний препарат для систем захисту сільськогосподарських культур від фітофагів.